602 507 600 | 602 216 882 prontoliczak@wp.pl

Stawianie budynku od podstaw wiąże się z ponoszeniem dużych kosztów, co w przypadku początkujących firm może być bardzo ryzykowne. Choć technologia mocno się rozwinęła, w dalszym ciągu potrzeba sporej ilości czasu na wybudowanie budynku. Praktycznie w każdym przedsiębiorstwie przestoje oznaczają straty, dlatego wiele firm oferuje kontenery na sprzedaż, których wykorzystanie zależy od potrzeb i preferencji nabywcy. Kiedy warto rozważyć inwestycje tego typu? Do czego mogą służyć kontenery?

Kontenery biurowe – wysoka jakość wykonania i atrakcyjna cena

Wiele przedsiębiorstw nie decyduje się na budowę siedziby m.in. ze względu na ogromne koszty, długi czas realizacji, a także z przyczyn technicznych, które uniemożliwiają powstanie nowego budynku. W takim przypadku producenci kontenerów oferują wysokiej jakości produkty, które można zagospodarować tak samo jak klasyczne biuro.

Co więcej, kontenery są tak zaprojektowane aby nie ingerować w działkę, dzięki czemu nie są wymagane żadne zezwolenia budowlane. Wystarczy doprowadzić przyłącza i już można zacząć korzystać z przestrzeni biurowej. Kontenery są również wykorzystywane jako biura tymczasowe, dzięki czemu praca w firmie może przebiegać bez zakłóceń w trakcie remontu lub zmiany głównej siedziby. Bardzo dobra relacja ceny do jakości wykonania sprawia, że pawilony cieszą się coraz większą popularnością.

Mobilne powierzchnie magazynowe i socjalne

Jedną z wielu zalet kontenerów jest mobilność, która jest nieoceniona w przypadku potrzeby magazynowania przedmiotów w różnych miejscach. Aby postawić kontener na działce, nie trzeba robić wylewki betonowej. Wystarczy znaleźć płaskie, suche, utwardzone miejsce, najlepiej blisko przyłączy i postawić kontener. Długość prac jest wielokrotnie krótsza niż w przypadku tradycyjnego budynku, dzięki czemu od razu można korzystać z powierzchni magazynowej.

Producent pawilonów oferuje możliwość wykorzystania swoich produktów jako miejsc socjalnych, które idealnie sprawdzą się np. przy budowie. W takim kontenerze pracownicy mogą pozostawić swoje rzeczy prywatne, odpocząć, przygotować posiłki, herbatę lub kawę. To również miejsce, w którym codziennie rano odbywa się odprawa i podział obowiązków oraz planuje się kolejne prace.

Kontenery gastronomiczne

Kontenery to idealne rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają biznes gastronomiczny. Wysokość czynszu w atrakcyjnych lokalizacjach skutecznie zniechęca wielu młodych przedsiębiorców. Kontenery gastronomiczne to znacznie tańsza alternatywa, która pozwoli znacząco obniżyć koszty prowadzenia przedsiębiorstwa. Idealnie sprawdzą się w przypadku lodziarni, jadłodajni, baru, a nawet kawiarni. Kontenery można dowolnie dopasowywać do potrzeb przedsiębiorstwa, a co najważniejsze, są praktycznie gotowe do użycia zaraz po dostarczeniu i podłączeniu przyłączy.

Kontenery wykonane z płyt warstwowych to najlepszy wybór w przypadku biznesu działającego przez cały rok. Wysokiej klasy materiały sprawiają, że pawilony mogą być wykorzystywane nawet podczas chłodnych miesięcy. Oprócz przyłączy hydraulicznych i elektrycznych, producenci kontenerów oferują także zainstalowanie klimatyzacji i ścianek działowych, dzięki którym kontener spełnia wymogi sanitarno-epidemiologiczne.

Nowoczesny design

Kontenery na sprzedaż można indywidualnie dopasować do potrzeb osoby zamawiającej. Co więcej, istnieje możliwość dostosowania wyglądu, który skomponuje się z otoczeniem lub będzie typowy dla konkretnego biznesu. Atrakcyjny wygląd z pewnością przyciągnie nowych klientów, co jest szczególnie istotne w przypadku lokali gastronomicznych.