602 507 600 | 602 216 882 prontoliczak@wp.pl

Pawilon handlowy do niedawna kojarzony był z ciągiem lokalnych sklepików, często o dość ograniczonym asortymencie. Nowoczesne pawilony handlowe nie mają jednak z nimi nic wspólnego – to kompleksowo wyposażone obiekty o ciekawej, przyciągającej uwagę aranżacji. Inwestują w nie zarówno właściciele dużych firm, jak i przedsiębiorcy zainteresowani rozwinięciem działalności.

Czym charakteryzują się pawilony handlowe?

Pawilony handlowe to charakterystyczne obiekty modułowe – są stosunkowo proste i jednocześnie posiadają nowoczesne wykończenie. Wielowarstwowe płyty, z których wykonuje się pawilony zapewniają stabilną konstrukcję oraz odpowiednią izolację cieplną – dzięki temu pawilony mogą być wykorzystywane nie tylko sezonowo, ale także przez cały rok.

Ogromną zaletą pawilonów handlowych jest możliwość ustawienia ich bez konieczności otrzymania pozwolenia budowlanego oraz tworzenia fundamentów lub wylewki. Pawilony handlowe są także stosunkowo tanie, dlatego w przypadku zmiany lokalizacji masz możliwość przeniesienia obiektu w wybrane miejsce. Jednocześnie zostały zaprojektowane w taki sposób, by nawet niewielką przestrzeń wykorzystać do maksimum – dzięki temu mogą pełnić rolę sklepów, kiosków lub punktów usługowych.

W jakiej branży warto zainwestować w pawilony handlowe?

Choć nazwa jasno wskazuje, że pawilony dedykowane są przede wszystkim firmom zajmującym się handlem, możesz bez problemu zaaranżować wnętrze pawilonu na różne sposoby. Jeśli szukasz alternatywy dla wynajmu powierzchni w galerii handlowej, pawilon to strzał w dziesiątkę; w zależności od potrzeb możesz zdecydować się na mniejszy lub większy obiekt. Z łatwością zamienisz go także w biuro, a dzięki przyłączom zyskasz przestrzeń do prowadzenia działalności.

Dużą popularnością cieszą się także pawilony gastronomiczne; w tym wypadku należy jednak ściśle spełniać wszystkie wymogi sanepidu, dlatego zapoznaj się z wytycznymi dotyczącymi punktów gastronomicznych. Pawilony handlowe doskonale sprawdzą się również w roli kiosków, kwiaciarni czy punktów usługowych – w zależności od prowadzonej działalności możesz dopasować nie tylko wymiary obiektu, ale również jego wykończenie. Duże przeszklenia pozwolą na stworzenie nowoczesnej aranżacji. Pawilony handlowe – zarówno sezonowe, jak i całoroczne – są propozycją dla firm z wielu branż; jeśli zależy Ci na profesjonalnym obiekcie w atrakcyjnej cenie, zainwestuj w pawilon, który zaadaptujesz zgodnie z potrzebami swojej firmy.

Tanie pawilony handlowe – rozwiązanie nie tylko sezonowe

Tanie pawilony handlowe polecane są przede wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym biznes sezonowy. Wynajęcie lokalu i użytkowanie go jedynie przez kilka miesięcy w roku jest nieopłacalne. Jeśli firma działa na terenie popularnej turystycznej miejscowości, cena najmu może okazać się zaporowa; w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie pawilon handlowy – tańszy, a przy tym równie wygodny i funkcjonalny. Pawilony handlowe często są wykorzystywane także w branży budowlanej: w przypadku dużej inwestycji pawilon może zastąpić biuro, a po zakończonych pracach wystarczy przenieść go na teren kolejnej budowy. Odpowiednio zaaranżowane pawilony mogą również pełnić rolę magazynów lub pomieszczeń socjalnych dla pracowników.

Jaki pawilon handlowy wybrać?

Jeśli chodzi o projekty pawilonów handlowych, możesz zdecydować się na gotowe rozwiązanie lub wybrać realizację indywidualnego projektu. W pierwszym przypadku kluczowa jest przede wszystkim cena; jeśli jednak specyfika Twojej branży wymaga niestandardowych rozwiązań, producent pawilonów handlowych może stworzyć dla Ciebie pawilon idealnie dopasowany do potrzeb. Jeśli chcesz przechowywać w pawilonie cenniejsze urządzenia lub towar, postaw na dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe – dzięki temu zyskasz pewność, że Twój pawilon jest odpowiednio zabezpieczony przed kradzieżą. Nie zapomnij o designie: dzięki bogatej ofercie możesz wybrać kolorystykę, która będzie pasowała do logo Twojej firmy lub określonej aranżacji, dzięki czemu cały pawilon nabierze spójnego wyglądu.