602 507 600 | 602 216 882 prontoliczak@wp.pl

Osiedle mieszkaniowe, place budowy, boiska sportowe, campingi, galerie handlowe, strzeżone parkingi… Stróżówki to niezbędne wyposażenie wielu obiektów. W tej roli doskonale sprawdzają się portiernie kontenerowe: zapewniają wygodne miejsce pracy przez cały rok.

Portiernie kontenerowe: zadbaj o bezpieczeństwo

Wiele obiektów wymaga całodobowej ochrony przed kradzieżą, włamaniem czy zniszczeniem. Firma ochroniarska zwiększa poczucie bezpieczeństwa na osiedlu mieszkaniowym, pilnuje materiałów na budowie i chroni przez włamaniem; jednocześnie w wielu przypadkach ochrona zajmuje się również monitorowaniem wejść i wyjść pracowników, mieszkańców czy użytkowników danego obiektu. W takim wypadku niezbędne staje się dodatkowe pomieszczenie dla pracowników, najlepiej umiejscowione w pobliżu bramy czy wejścia na teren. Jaką stróżówkę wybrać?

Stróżówki murowane uznawane są za solidniejsze; należy jednak zwrócić uwagę na wyższy koszt budowy, dłuższy czas realizacji oraz brak możliwości przestawienia stróżówki w wybrane miejsce. Z tego powodu lepszym wyborem są mobilne stróżówki z płyty warstwowej. Ustawienie takiej stróżówki zajmuje o wiele mniej czasu: montaż i podpięcie przyłącza prądu i wodno – kanalizacyjnego odbywa się błyskawicznie, dlatego ten rodzaj stróżówek jest tak chętnie wybierany nie tylko na gotowych obiektach do ochrony, ale również placach budowy. Mobilność tego rozwiązania pozwala na bezproblemowe obrócenie portierni lub ustawienie jej w innym miejscu.

Stróżówki z płyty warstwowej – całoroczne rozwiązanie

Zastosowanie najnowocześniejszych technologii i materiałów umożliwia wykorzystywanie stróżówek nie tylko latem, ale również w czasie zimy. Specjalna warstwa izolująca zabezpiecza przed utratą ciepła, a szczelne okna aluminiowe lub PCV chronią pracowników przed chłodem i jednocześnie zostały zaprojektowane w taki sposób, by utrudnić włamanie do wnętrza portierni.

W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na niewielką stróżówkę lub nieco większy pawilon z dodatkowym pomieszczeniem socjalnym i toaletą. Aby ustawić stróżówkę potrzebne są jedynie specjalne betonowe bloczki lub wylewka – nie musisz stawiać żadnych fundamentów. Duże przeszklenia umożliwiają monitorowanie terenu lub kontrolę wejść i wyjść bez konieczności opuszczania stróżówki.

Budki parkingowe – na co zwrócić uwagę?

Na strzeżonych parkingach rzadko kiedy możemy mówić o budynku, który może być wykorzystywany przez pracownika czy ochronę. Zazwyczaj jest to po prostu ogrodzony, monitorowany plac z wyznaczonymi miejscami do parkowania. Aby parking mógł być wykorzystywany przez cały rok – nie tylko podczas zimy, ale również w chłodniejsze czy deszczowe dni, konieczne jest zapewnienie pracownikom odpowiednich warunków. W tej roli doskonale sprawdzą się budki parkingowe.

Budki parkingowe powinny stanowić najlepszy punkt obserwacyjny i jednocześnie umożliwić pracownikom nie tylko kontrolę terenu parkingu, ale również przyjmowanie opłat; z tego powodu umieszcza się je zwykle jak najbliżej bramy wjazdowej. Aby umożliwić pracownikom wykonywanie swoich obowiązków zadbaj o to, by budka była odpowiednio wyposażona i pozwalała na bezproblemowe monitorowanie terenu – dobrym rozwiązaniem jest model z dużym przeszkleniem oraz podłogą z dodatkową warstwą izolacyjną. W ten sposób zapewnisz pracownikom komfort termalny i zarazem możliwość pracy w każdych warunkach atmosferycznych.

Stróżówki kontenerowe – postaw nie tylko na jakość

Choć jakość wykonania i wykończenia jest bardzo ważna, zwróć uwagę również na to, że portiernia to nie tylko obiekt ułatwiający zabezpieczenie terenu, ale również wizytówka firmy. To właśnie portiernia czy budka parkingowa znajduje się najbliżej bramy wjazdowej na teren posesji, dlatego warto zadbać o to, by robiła dobre pierwsze wrażenie na gościach, klientach i kontrahentach. Stróżówki z płyty warstwowej dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych; dodatkowo możesz także zadbać o ich elewację, dzięki czemu będą tworzyły spójną całość z aranżacją posesji.