602 507 600 | 602 216 882 prontoliczak@wp.pl

Znalezienie odpowiedniej powierzchni magazynowej to nie lada wyzwanie! Choć wynajem magazynu to zdecydowanie mniejszy wydatek niż budowa hali od postaw, to jednak nie w każdym przypadku takie rozwiązanie będzie opłacalne. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, czy powierzchnia magazynowa w wybranej lokalizacji jest w ogóle dostępna – transport urządzeń czy towaru może okazać się dodatkowym utrudnieniem i wiąże się z kolejnymi wydatkami.

Nie wszędzie do dyspozycji mamy także nie tylko ogromne hale, ale również mniejsze magazyny – te z kolei są poszukiwane głównie przez mniejsze przedsiębiorstwa oraz firmy, które nie mają aż tak dużo towaru czy maszyn i tym samym nie potrzebują dużej przestrzeni magazynowej. Alternatywą dla wynajmowanego magazynu mogą być całoroczne kontenery magazynowe.

Kontenery techniczne – kiedy warto z nich skorzystać?

Choć kontenery techniczne kojarzone są przede wszystkim z transportem morskim oraz lądowym, coraz częściej wykorzystuje się je także jako mobilne magazyny. Ogromną ich zaletą jest przede wszystkim brak konieczności ubiegania się o pozwolenie na budowę – nie musisz załatwiać żadnych formalności, by postawić kontenery magazynowe. Bez problemu możesz również przetransportować je w inne miejsce. Krótki czas realizacji zamówienia sprawia, że zakup kontenera polecany jest zwłaszcza tym firmom, które pilnie potrzebują dodatkowej przestrzeni do przechowywania lub nie chcą czekać z rozpoczęciem prac do momentu, aż postawiony zostanie magazyn.

Kontenery techniczne sprawdzą się świetnie jako powierzchnia magazynowa na placu budowy: wewnątrz przechowywać można maszyny budowlane, narzędzia i materiały. Zabezpieczają sprzęt nie tylko przed działaniem czynników atmosferycznych, ale również przed kradzieżą i zniszczeniem. Po zakończeniu budowy kontenery mogą być przetransportowane w inne miejsce i ponownie wykorzystane. Zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń antywłamaniowych sprawia, że kontenery magazynowe są o wiele bezpieczniejsze od tradycyjnych wiat budowlanych czy zwykłych składzików.

Kontenery do magazynowania – wykorzystaj nowe możliwości

Specjalna konstrukcja kontenera pozwala na oszczędność miejsca – jeśli nie możesz pozwolić sobie na wybudowanie nawet niewielkiego magazynu, wybierz pojemny kontener o dopasowanych do potrzeb wymiarach. Jeśli Twoja firma często przyjmuje dostawy sprzętu lub towarów i okazjonalnie potrzebuje dodatkowej przestrzeni do magazynowania, zakup kontenera to zdecydowanie strzał w dziesiątkę.

Kontenery techniczne po odpowiednim zaaranżowaniu mogą być wykorzystywane nie tylko w roli magazynów, ale również jako kontenery sanitarne czy nawet biurowe; nowoczesne technologie pozwalają także na tworzenie konstrukcji modułowych, a kontenery możesz wyposażyć w instalacje elektryczne, grzewcze i wodno – kanalizacyjne. Jeśli nie potrzebujesz już dodatkowej przestrzeni do magazynowania, zaadaptuj kontener tak, by posłużył Ci przez kolejne lata.

Kontenery magazynowe: całoroczna propozycja

Nowoczesne kontenery magazynowe to kontenery całoroczne: mogą być eksploatowane zarówno latem, jak i zimą. Warunkiem jest wybór odpowiedniego rozwiązania – zwróć uwagę na to, by kontener posiadał odpowiednią wentylację, gdyż w przypadku upalnych dni wewnątrz temperatura może wzrosnąć bardzo szybko. Kontenery są odporne na działanie deszczu, śniegu i wiatru – dzięki temu nawet podczas mroźnej zimy sprzęt jest odpowiednio chroniony. Kontenery przeznaczone do magazynowania posiadają dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe; z powodzeniem mogą zastępować hale magazynowe.

Wybierz niezawodne rozwiązanie

Wysokiej jakości kontenery posłużą Twojej firmie przez długie lata: warunkiem jest wybór kontenerów wykonanych z najlepszych materiałów o szczelnym wykończeniu. Korozja może spowodować przedostawanie wody do środka; jeśli nie chcesz ryzykować zalania cennego sprzętu czy towaru, zainwestuj w profesjonalny kontener od renomowanej firmy. Dzięki temu zyskasz mobilny magazyn do przechowywania w każdych warunkach atmosferycznych. Szybki montaż oraz solidne wykończenie są gwarancją jakości na długie lata.