602 507 600 | 602 216 882 prontoliczak@wp.pl

Niejednokrotnie początkujący przedsiębiorcy borykają się z trudnościami związanymi z wynajmem lokum, które będzie stanowiło główną siedzibę biura. Opłaty za wynajem są bardzo wysokie, a umowy często obwarowane dodatkowymi klauzulami. Budowanie nowego budynku od podstaw wiąże się nie tylko z ogromnymi kosztami, ale również z koniecznością uzyskania wszystkich niezbędnych pozwoleń. Ponadto, budowa trwa stosunkowo długo, a na biznes w większości przypadków niekorzystnie wpływają przestoje i opóźnienia. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych przedsiębiorców oraz właścicieli firm, którzy potrzebują tymczasowych powierzchni usługowych, na rynku pojawiły się kontenery biurowe na sprzedaż. Czym się charakteryzują i co warto o nich wiedzieć?

Zalety kontenerów biurowych

Ze względu na swoją konstrukcję, kontenery w żaden, nawet najmniejszy sposób, nie ingerują w działkę, na której się znajdują. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim dużą oszczędność czasu. Po pierwsze, w takiej sytuacji nie są wymagane żadne zezwolenia budowlane, na które niejednokrotnie czeka się bardzo długo. Po drugie, nie ma potrzeby tworzenia wylewki. Wystarczy znaleźć płaskie podłoże, na którym kontener będzie stabilnie stał.

Jakość wykonania i wytrzymałość

Największą popularnością cieszą się kontenery biurowe wykonane z płyt wielowarstwowych. Taka konstrukcja jest nie tylko solidna i stabilna, ale również w pełni odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Producent kontenerów biurowych wykonanych w takiej technologii gwarantuje całoroczne użytkowanie, bez względu na panującą temperaturę. Dodatkowo, kontenery charakteryzują się właściwościami termoizolacyjnymi.

Koszty zakupu kontenera biurowego

Rozsądne rozporządzanie finansami jest niezwykle istotne, zarówno w dużej, jak i niewielkiej firmie. Zakup kontenera biurowego jest wielokrotnie tańszy niż wybudowanie nowego budynku. Co więcej, ze względu na niską wagę, transport i montaż przebiegają szybko i bezproblemowo, nawet w trudno dostępnych miejscach. Cennik kontenerów biurowych jest niezwykle atrakcyjny, zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców, którzy nie chcą inwestować dużych środków na start.

Mobilność i dodatki

W przeciwieństwie do klasycznych budynków, kontenery biurowe wyróżniają się mobilnością. Wystarczy zorganizować transport i przewieźć biuro w nowe miejsce. Kontener jest praktycznie gotowy zaraz po zamontowaniu i umożliwia przedsiębiorcom dopasowanie oferty do szybko zmieniającego się rynku.

Ponadto, nie ma żadnych przeszkód, aby zainstalować w nim klimatyzację lub inne dodatki. Producent kontenerów biurowych oferuje realizację indywidualnych projektów, ściśle dopasowanych do kryteriów i wymagań osoby zamawiającej.

Bezpieczeństwo

Połączenie najwyższej klasy materiałów i zabezpieczeń umożliwia bezpieczne wykorzystanie kontenerów jako stałego lub tymczasowego biura. Jest to szczególnie ważne zarówno w przypadku początkujących firm, jak i przedsiębiorstw działających na rynku od wielu lat. Niejednokrotnie w biurach znajduje się kosztowny sprzęt elektroniczny, dlatego wysoki poziom bezpieczeństwa jest niezwykle istotny.

Nowoczesny design

Wysokiej klasy kontenery biurowe, oprócz solidnej konstrukcji, wyróżniają się także atrakcyjnym wyglądem, który z pewnością przyciągnie nowych klientów. Co więcej, boczne ściany idealnie sprawdzą się jako powierzchnie reklamowe informujące o usługach lub aktualnych promocjach. Duże okna w pełni wykorzystują naturalne światło. Nowoczesne i atrakcyjne biuro jest wizytówką firmy, dlatego zdecydowanie warto postawić na kontenery biurowe wykonane z płyt wielowarstwowych.