602 507 600 | 602 216 882 prontoliczak@wp.pl

Pawilony z płyty warstwowej stanowią świetną alternatywę dla wynajmowanych lokali użytkowych. Jeśli dopiero rozkręcasz swoją firmę i nie masz do dyspozycji dużych środków finansowych, pawilon z płyty warstwowej może z powodzeniem pełnić rolę siedziby Twojej firmy.

Pawilony z płyty warstwowej – na czym polega to rozwiązanie?

Pawilony wykonane z płyty warstwowej mogą być wykorzystywane w wielu branżach: doskonale sprawdzą się jako lokal biurowy, przestrzeń do magazynowania czy punkt handlowy. Specjalnie przystosowane pawilony mogą także pełnić rolę punktów gastronomicznych oraz pawilonów socjalnych. Powszechnie wykorzystuje się je także na budowach: świetnie sprawdzą się jako tymczasowe biuro, stróżówka czy magazyn do przechowywania sprzętu i wartościowych urządzeń.

Pawilon z płyty warstwowej to obiekt w całości wykonany z płyty warstwowej, zwykle umocowanej na stalowej konstrukcji. Nie wymaga stawiania fundamentów oraz może być przeniesiony w dowolne miejsce. Specjalna modułowa konstrukcja pozwala na łączenie ze sobą pawilonów i tworzenie większych zestawów kontenerowych.

Jak powstają pawilony z płyty warstwowej?

Nowoczesne pawilony to budynki powstające techniką lekkiej obudowy; zamiast fundamentów niezbędne jest jedynie ustawienie betonowych bloczków lub stworzenie betonowej wylewki. Płyty warstwowe, zwane także obornickimi to lekkie płyty, które składają się ze styropianowego lub poliuretanowego rdzenia oraz dwustronnie obłożonej blachy. Spodnia część pawilonu – podłoga powstaje ze stalowych profili tworzących kratownice, której wnęki dociepla się płytą styropianową lub poliuretanową.

Ze względu na zastosowanie nowoczesnych materiałów płyta warstwowa jest lekka i jednocześnie posiada dobre właściwości termoizolacyjne. W zależności od potrzeb klienta producent pawilonów wyposaża obiekt w stolarkę okienną z PCV lub aluminium. Klienci mogą także zdecydować się na różne warianty kolorystyczne.

Czy pawilon z płyty może zastąpić lokal w budynku?

Koszt zakupu lokalu użytkowego lub powierzchni biurowej może znacząco przekroczyć budżet Twojej firmy. Z kolei najem wiąże się z regularnymi dużymi wydatkami; nie znaczy to jednak, że musisz zrezygnować ze swoich planów związanych z rozwojem działalności. Jeśli powierzchnia pawilonu nie przekracza 35 mkw, nie musisz uzyskiwać dodatkowego pozwolenia na ustawienie obiektu. Dodatkową zaletą jest lekkość całej konstrukcji – pawilony bez problemu można dostarczyć do niemal dowolnego miejsca.

Nowoczesne pawilony łączą w sobie design i użytkowość: przeszklenia, metaliczne wykończenie, ozdobna elewacja i ciekawa kolorystyka sprawiają, że pawilon z płyty może z powodzeniem zastąpić lokal w galerii handlowej czy biurowcu.

Nowoczesne pawilony i kontenery – stawiaj na wysoką jakość

Pawilony wykonane z wysokiej jakości materiałów są trwałe, posiadają właściwości energooszczędne i jednocześnie z powodzeniem mogą zastąpić lokale w budynkach. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala na intensywną eksploatację przez wiele lat.